Bizimle İrtibata geçin
+90 (546) 686 51 00
E-mail Adresimiz
info@laleyapiticaret.com

Bizden Haberler

Söve Kaplamanın Faydaları

Söve Kaplamanın Faydaları
Söve kaplama yapıların gerek içinde gerekse dışında fazlaca tercih edilen binaya yalıtım ve dekorasyon sunan uygulamaların adıdır. Söve kaplama dış ve iç cephelerde niçin kullanılır? Söve kaplamanın yapıya faydaları nelerdir? Dış görünüş ve içerisinde yaşamakta olduğumuz yapıların estetiği geçmişten günümüze önem taşımıştır. Bir çok ortama girdiğimizde henüz kimse ile iletişime geçmemiş iken içine girmiş olduğumuz yapı bizde farklı kanaatler oluşmasını sağlar. Bir başka açıdan sevdiklerimizle vakit geçirdiğimiz veya oturmakta olduğumuz evlerimiz için her geçen gün farklı yenilikler yapmak ve evimizi daha estetik ve şık bir hale getirmek isteriz. Gerçekten de dışarıdan baktığınızda yıkık dökük duran dış cephe boyası eskimiş bir evde oturmak ister misiniz? Veya böyle bir yapının içerisinde şahane evler olmasını bekler misiniz? Genel cevap tabi ki hayır. Bu insanda mevcut olan doğrudan psikoloji sonucudur. Dış cepheden yıpranmış görünen Antakya'daki bir binada kimse oturmak istemez. İşte söve kaplamanın faydaları bu noktada kendisini göstermektedir.
Dış kaplamalar yapılarımız için kıyafet gibidir ve uzun süre de yapılarımız üzerinde kalır. Söve kaplamalar dış cephe boyamalarının çok daha ilerisinde bir tekniktir ve binamıza görüntüden fazlasını sunar. Isı ve ses yalıtımı açısından söve kaplama yapılmış bir yapı ile söve kaplama yapılmamış bir yapı arasında çok fark vardır. Binanızda seçmiş olduğunuz söve kaplama ile çok farklı görüntüler yaratabilir binanıza olduğundan fazla albeni katabilirsiniz. Yine şehir planlamalarında da söve kaplama tercih edilmektedir. Özellikle Antakya'nın şehir merkezinde renkli ve modern bir görünümü yakalamak açısından söve kaplama oldukça doğru bir tercihtir. Burada şehir merkezlerinde veya kırsallarında bulunan tarihi eserlerin aslına uygun düştüğü ölçüde bir restorasyonu söz konusu olup bu anlamda yasal çerçevenin dışına çıkılamaz.
Söve kaplama ile eviniz de içiniz de rahat olur. Dış cepheden gelebilecek yıpranmaların yüksek oranda önüne geçilir. Hem otururken hem de evinizi satmak istediğinizde eviniz sizin için bir avantajdır. İç mekanlarda kullanılan söve kaplamalar ile evinize istediğiniz havayı katabilirsiniz. Söve kaplama sizlere bu anlamda geniş alternatifler sunar. Evinizde ister şaşalı ister daha mütevazi söve kaplamalar kullanabilirsiniz. İster kendiniz tasarlar isterseniz de iç mimarınıza veya ilgili firmalara başvurabilirsiniz. Kullandığınız sövelerde evinizin atmosferi ile uyum içinde olacak malzemeler de elbette mevcuttur. Ahşap bir ev içerisinde alçı malzemelerden üretilmiş söveler birbirine ait durmayacaktır. Bunun tam tersi veya türevleri de aynı şekildedir. Evinizin dokusu ile seçmiş olduğunuz söve kaplamalar estetik anlamda evinizi daha da üst seviyelere taşıyacaktır. İçerde uyguladığınız söve kaplamalar dış cepheye göre daha bölgeseldir ve belli noktalara yapılır. Bu durumda da seçilmesi gereken malzeme ve kaplama kalınlığı önem taşır. Yanlış bir seçimle evinizi daha da daraltabilirsiniz. Aksine doğru bir seçimle evinizi olduğundan çok daha ferah bir görünüme de kavuşturabilirsiniz.

Diğer Haberler