Bizimle İrtibata geçin
+90 (546) 686 51 00
E-mail Adresimiz
info@laleyapiticaret.com

Hizmetlerimiz

Söve

Söve Nedir? Söve Ne İşe Yarar?
Söve Nedir : Bütün Söve Modelleri Kapı ve pencereleri yağan yağmur suyu ve dışarıdan gelebilecek her türlü sıvı maddeden korumak ve binanın cephe tasarımına mimari estetik kazandıran kapıların ve pencerelerin iki kenarına dikey olarak uygulanan pencere veya kapının üst kenarında ise yatay olarak uygulanan yüzeyden öne doğru (dışa doğru), değişik malzemelerden yapılabilen doğal taş, alimünyum, mermer, metal, poliüretan, beton, fibrobeton, alikobalt, poliproplen, EPS Polistiren strafor, XPS Polistiren strafor olarak üretilebilen mimari yapı elemanlarına söve denmektedir. 
 
Söve Nedir : Pencerelerin bina dış cephesine bakan kısımlarına uygulanabileceği gibi istenirse estetik ve zengin görünüm açısından iç cephe sistemlerinde de uygulanabilir. Söve dış cephede iklim şartlarına dayanıklı her malzemeden yapılabilir. Söve tanımında da belirtildiği gibi, pencere ve kapı boşluklarını yağmur sularından bir nebze olsun korumanın yanında estetik görünüm amacıyla kullanılmaktadır.
 
Pencere Anotomisinde Söve Nedir Kullanımı ;
• Çerçeve Tüm pencere sistemini çevreleyen ve destekleyen çerçeve - başlık, söveler ve eşikten oluşur.
 
• Üst Başlık Pencere çerçevesinin tepesini oluşturan ana yatay kısım.
 
• Jamblar (dikey söveler) Pencere çerçevesinin kenarlarını oluşturan ana dikey parçalar.
 
• Eşik Bir pencere çerçevesinin tabanını oluşturan ana yatay kısım.
 
• Jambliner ( L söve yüzeyi) Bir pencere çerçevesinin kenarlarına giderek pencere kanadına rahatça uyabilen bir şerittir.

Diğer Hizmetler